RRF kedvezményezetti infoblokk keretes

Felvételi a zalaegerszegi GANZ iskolába - Fontos információk a szülőknek

Szeretnéd tudni, mikor és hol lesz nyílt nap? Milyen teendői vannak a szülőknek, a tanulóknak és a tanároknak a szakiskolai felvételi során? Mik a jelentkezés lépései, és milyen tanulmányi elvárások vonatkoznak a nyolcadikos, felvételiző diákokra? Ezekre és még számos kapcsolódó kérdésre kaphatsz választ a lenti videónkból, amelyben Jugovits Tamás, a Zalaegerszegi SZC Ganz Ábrahám Technikum igazgatóhelyettese ad tájékoztatást a 2025-ös szakiskolai felvételiről.

Tutorial videó - Minden fontosabb információ egy helyen

Egy rövid videóban összegyűjtöttük azokat a legfontosabb információkat, amik a  Zalaegerszegi SZC Ganz Ábrahám Technikumba való felvételihez kapcsolódnak. A videó elsősorban a szülőknek nyújthat segítségét az eligazodásban. Amennyiben a videó megtekintése után további kérdés merül fel, az elérhetőségeinken további információk kérhetők.

Gyakran ismételt kérdések (MI-generált válaszok)

A duális képzés egy olyan oktatási forma, amelyben a tanulók az elméleti képzést az iskolában, míg a gyakorlati képzést vállalati környezetben szerzik meg. A képzés célja, hogy a diákok a valós munkahelyi környezetben sajátítsák el a szakmai ismereteket, ezáltal naprakész, a piaci igényeknek megfelelő tudást kapva​.

A duális képzés során a diákok korszerű gyakorlati tudást szerezhetnek közvetlenül a munkahelyi környezetben. Emellett lehetőségük nyílik megismerni az iparági technológiákat, trendeket, és a XXI. századi gazdasági változásokhoz igazodni​.

Azok a tanulók, akik szakmai oktatást választanak technikumban vagy szakképző iskolában, részt vehetnek a duális képzésben. A képzés során az első év végén ágazati alapvizsgát tesznek, ami biztosítja a továbblépést és a szakirányú oktatást​.

A diákok az ágazat megjelölésével jelentkezhetnek a technikumba vagy a szakképző iskolába, majd az ágazati alapok elvégzése után választhatnak konkrét szakmát, amit cégekkel együttműködésben, duális oktatás keretében sajátíthatnak el.

Általában a szakképzési rendszerben megtalálható szakmák közül választhatnak a tanulók, a duális partnerek profiljától függően. 

  • Gépi és CNC forgácsoló
  • Hegesztő
  • Gépész technikus
  • Gépgyártás-technológiai technikus
  • Gépjármű mechatronikus
  • Gépjármű-mechatronikai technikus
  • Mechatronikai technikus
  • Honvéd kadét (szakmairány megjelölésével)
  • Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus
  • Szoftverfejlesztő és -tesztelő
  • Ipari informatikai technikus
  • Logisztikai technikus
  • Közlekedésüzemvitel-ellátó technikus
  • Közszolgálati technikus

A technikum különféle üzemekkel és vállalkozásokkal működik együtt, ahol a diákok az iparhoz kapcsolódó új technológiákat, trendeket és standardeket tanulhatják meg. A konkrét cégek listáját a Gazdasági Kamara duális képzőhelyeinek nyilvántartása tartalmazza

Az új tanműhelyben helyet kapnak a forgácsolási, hegesztési és járműipari szakmai gyakorlatokhoz szükséges eszközök és berendezések, így a diákok a legkorszerűbb technológiákon keresztül fejleszthetik készségeiket. A tanműhely digitális oktatási eszközökkel is fel lesz szerelve, beleértve a számítógépeket, monitorokat, laptopokat, valamint okostáblákat és projektorokat. 

A diákok a választott ágazatnak megfelelő szakmákban szerezhetnek képesítést. A pontos szakmai képesítések a szakképzési rendszer ágazati besorolásától függenek​.

A duális képzés során az elméleti képzést az iskolában, míg a gyakorlati képzést a partnercégeknél valósítják meg, ami a képzés időtartamának jelentős részét képezi​.

A duális képzés a hagyományos gyakorlattól eltérően intenzívebb, és a gyakorlati képzést hosszabb időn át, céges környezetben végzik, ahol a diákok valós munkakörnyezetben tanulják meg a szakmai ismereteket.

Igen, a diákok ösztöndíjat kaphatnak tanulmányi eredményük alapján, valamint egyszeri pályakezdési juttatást is elérhetnek – vizsgaeredményüktől függően​.

A duális képzésben szerzett tudás révén a tanulók nagyobb eséllyel tudnak elhelyezkedni a választott iparágban, mivel gyakorlati tapasztalattal és iparági ismeretekkel rendelkeznek​.

A diákok az adott iparág és szakma munkaerőpiaci igényeihez igazodva helyezkedhetnek el, elsősorban az együttműködő partnereknél, ahol duális képzésüket végezték

Minden fontos információ a felvételivel kapcsolatban a  zszcganz.hu oldalon.

Nincsenek elvárt követelmények, nincs felvételi. Egyedül a honvéd kadétok és a közszolgálati technikusok esetében van fizikai állapotfelmérő. Előnyt jelent továbbá a jó osztályzat.

Nincs külön felvételi.

A technikumi képzés időtartama 5 év, amelyből az első 2 év az ágazati alapoktatás, míg az utolsó 3 év szakirányú oktatás, amely cégekkel együttműködésben történik.

Amennyiben a diák nem talál céges gyakorlati helyet, a gyakorlati képzést az iskola tanműhelyében végezheti​.

Zalaegerszeg, Gasparich Márk utca 18. – A Zalaegerszegi Duális Ágazati Képzőközpont közvetlen szomszédságában.

A gyakorlati képzés előnye, hogy a diákok közvetlen munkakörnyezetben szerezhetik meg a szükséges szaktudást és tapasztalatot, ami később előnyt jelenthet az elhelyezkedés során​.

A diákok különböző üzemekkel és vállalkozásokkal dolgozhatnak együtt, amelyek az ipar új technológiáit és trendjeit képviselik. Ezek a cégek a Gazdasági Kamara nyilvántartásában találhatóak​.

Iratkozz fel a hírlevélre!

Minden, a szakiskolai felvételivel kapcsolatos információ egy helyen. Regisztrálj, és hamarosan küldjük a hírlevelünket.

Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.